Mbyllet plazhi i njohur që vinte në rrezik jetën e pushuesve, ja çfarë u gjet në resortin luksoz

Plazhi Sofular në vendpushimin e Detit të Zi Sile pranë Stambollit u mbyll pasi u gjetën 28 ??mina të pashpërthyera, thanë autoritetet.

Autoritetet deklaruan se minat u gjetën nga zhytës dhe se tetë mina u tërhoqën në breg për t’u shkatërruar, njoftoi kanali televiziv turk NTV.

Është bërë e ditur se minat do të neutralizohen më 2 gusht.

Zhytësit vazhdojnë të kërkojnë në shtratin e detit jo shumë larg plazhit.

Një burim në polici konfirmoi për RIA Novosti se plazhi Sofular është i mbyllur.

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

Parashikimi i horoskopit nga Jorgo Pulla: Tetori, muaji kur dalin në pah skandalet

Astrologu Jorgo Pulla, ishte i ftuar në emisionin “Good...

Paratë e drogës pastrohen në ndërtim, Artan Hoxha publikon fotot…

Gazetari Artan Hoxha ka dhënë alarmin sa i takon...

Supa Fantastike që Nxit Rënien nga Pesha

Ushqyerja e shëndetshme dhe rënia nga pesha janë të...