Wizz Air nxjerr pasagjerët me polici nga avioni pasi shiti më shumë bileta se vende

Kompania e e flutuirmeve Wizz Air nuk i ndal skandalet. Mbi këtë kompani vetëm dy ditë më parë Autoriteti Civil Britanik ka nisur hetimet pas ankesave të shumta të udhëtarëve, për mos pgim të biletave në rastet kur anulon udhëtimet.

Por sëfundmi Wizz Air ka shënuar një tjetër skandal, ku në vend t’i kërkonte falje udhëtarit, e ka nxjerrë atë me dhunë nga avioni, duke kërkuar për këtë edhe ndihmën epolicisë.

E gjitha ndodhi dy ditë më parë në Oslo të Norvegjisë, ku kompania Wizz Air e cila kishte shitur më shumë bileta se kapaciteti i avionionit, i ka kërkuar njërit prej udhëtarëve që të zbriste, raporton AlbEu.com.

Ky i fundit me të dretë ka refuzuar të zbresë, pasi ai kishte paguar për udhëtimin e tij, i cili përfundonte në Bukuresht.

Por ku kompania ka parë që pasagjeri nuk i është bindur urdhrit për të zbritur, ka kërkuar ndihmën e policisë norvegjeze, e cila në vend që të merrte masa mbi kompaninë, ka zbritur me dhunë pasagjerinm raporton AlbEu.com.

Kujtjmë që vetëm pak kohë më parë AlbEu.com solli në vëmendjen e publikut denoncimin e një tjetër qytetareje shqiptare e cila kishte zgjedhur kompaninë Wizz Air për të udhëtuar nga Tirana në drejtim të Francës, dhe pasi avioni bëri ulje të detyruar në aeroportin e Romës, qendri aty për më shumë se 10 orë, pa ju dhënë asnjë shpjegim pasagjerëve.

Skandalet e kësaj kompanie nuk përfundojnë këtu, pasi janë me qindra denoncimet për mosrespektim orararesh, si dhe shtyrje pa paralajmërim të udhëtimeve. Zbritja e një pasagjeri nga avioni pse i kishte shitur biletën pa numëruar vendet është thjeshtë skandali i radhës i Wizz Air.

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

Publiku thërret Luizin, Armaldo iu drejton mikrofonin: “Më fort, më fort…”

Këngëtari, Armaldo Kllogjeri, pas daljes së tij nga shtëpia...

Tre çiftet e horoskopit që kanë më shumë dashuri për pjesën tjetër të vitit 2023

Disa do të thonë se gjithçka është çështje kimie....

Vajza e Eli Fares “bishë” e vërtet, shfaqet nga vaska me shkumë

Ka mbi 125 mijë ndjekës në faqen e saj...

Shisnin kanabis pranë gjimnazit/ Arrestohet 20-vjeçari në Shkodër, tre të tjerë nën hetim

Një 20-vjeçar është vënë në pranga dhe tre të...