PARKIMET, SHKODRANËT “KOKFORTË” NUK RESPEKTOJNË VENDIMI E BASHKISË

Në rrethrrotullimin në rrugën “Mbreti Gent” në qytetin e Shkodrës bashkia mori vendimin që të mos lejote më automjetet të parkoheshin anës rrugës me qëllim lehtësimin e qarkullimit. Ky vendim hyri në fuqi në datën 3 korrik dhe automjeteve u ndalohej të parkoheshin nga ora 8:00 e mëngjesit deeri në orën 20:00 të mbrëmjes. Edhe pse akoma nuk është mbyllur muaji korrik duket se ky vendim nuk po respektohet nga drejtuesit e automjeteve.

Parkimi I makinave anës rrugës më qëndrim të gjatë apo të përkohshëm vijon akoma edhe pse herë pas here nuk kanë munguar edhe masat ndëshkimore nga ana e policisë. Nga ana tjetër edhe qytetarët shprehen se sa I përket mos respektimit të këtij vendimi drejtuesit e automjeteve duhet të ndëshkohen me gjobë.

Ky vendim mbetet në fuqi deri në datën 1 shtator kur pritet të bjerë fluksi I lëvizjeve në këtë zonë. Ndërkohë që duket se në këto 3 javë nuk ka gjetur zbatimin e duhur nga drejtuesit e mjeteve apo edhe policia rrugore.

 

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

Parashikimi i horoskopit nga Jorgo Pulla: Tetori, muaji kur dalin në pah skandalet

Astrologu Jorgo Pulla, ishte i ftuar në emisionin “Good...

Paratë e drogës pastrohen në ndërtim, Artan Hoxha publikon fotot…

Gazetari Artan Hoxha ka dhënë alarmin sa i takon...

Supa Fantastike që Nxit Rënien nga Pesha

Ushqyerja e shëndetshme dhe rënia nga pesha janë të...