Mbytja e 20 vjecarit, pushuesit në Velipojë: Ndihma e shpejtë erdhi me vonesë

Në vendin e ngjarjes në Velipojë ku humbi jetën 20 vjeçari Arlind Sylja dëshmitarët tregojnë se viktima u nxor në breg nga pushuesit të cilët u përpoqën ti jepnin ndihmën e parë.Ata thanë se ambulanca u vonua mbi 30 minuta, ndërkohë që rikthejnë në vëmendje mungesën e rojes bregdetare në të gjithë vijën e bregdetit.

Mjeku i Qendrës Shëndetësore në Velipojë Teuton Muzaka hodhi poshtë pretendimet e dëshmitarëve që ambulanca shkoi më vonesë në vendgjarje, pasi sipas tij ndihma e shpejtë i është dhënë brenda 3 minutave nga bluzat e bardha.

Kjo situatë mesa duket, nuk ka qenë mjaftueshëm alarmante për instancat përkatëse, duke bërë që kullat e vrojtimit të vazhdojnë të jenë bosh.

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

Parashikimi i horoskopit nga Jorgo Pulla: Tetori, muaji kur dalin në pah skandalet

Astrologu Jorgo Pulla, ishte i ftuar në emisionin “Good...

Paratë e drogës pastrohen në ndërtim, Artan Hoxha publikon fotot…

Gazetari Artan Hoxha ka dhënë alarmin sa i takon...

Supa Fantastike që Nxit Rënien nga Pesha

Ushqyerja e shëndetshme dhe rënia nga pesha janë të...