Arrestohet ish-drejtori i policisë/ Ai akuzohet për krijim të një organizate kriminale

Ish-drejtori i përgjithshëm i Policisë së Malit të Zi, Veselin Veljoviç është arrestuar mëngjesin e sotëm, me urdhër të Prokurorisë Speciale të Shtetit të Malit të Zi.
Veljoviç akuzohet për krijim të organizatës kriminale dhe shpërdorim detyre. Në pranga ka rënë edhe Mujo Nikoçeviç, anëtar i grupit të organizuar kriminal “Klani Skaljar”.
Në kërkim janë shpallur edhe dy persona të tjerë.

Veselin Veljoviç ka qenë drejtor i Drejtorisë së Policisë deri në vitin 2020.
Gjatë karrierës, ai është akuzuar shpesh nga partitë opozitare dhe mediat për mungesë transparence, keqpërdorim të policisë dhe pushtetit dhe përfshirje në raste të shumta të shitjes së pronës shtetërore.

Zyrtari i lartë i policisë ka qenë edhe këshilltar për sigurinë në kabinetin e ish-presidentin Milo Gukanoviç.

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

Parashikimi i horoskopit nga Jorgo Pulla: Tetori, muaji kur dalin në pah skandalet

Astrologu Jorgo Pulla, ishte i ftuar në emisionin “Good...

Paratë e drogës pastrohen në ndërtim, Artan Hoxha publikon fotot…

Gazetari Artan Hoxha ka dhënë alarmin sa i takon...

Supa Fantastike që Nxit Rënien nga Pesha

Ushqyerja e shëndetshme dhe rënia nga pesha janë të...