Breshëri sa një top tenisi, lëndohen mbi 110 persona në Itali

Të paktën 110 persona janë lënduar nga një stuhi breshëri që goditi një rajon të Italisë veriore.

Pamjet tregojnë breshërin në madhësinë e topave të tenisit që bie në qytetet dhe fshatra në Veneto, zona përreth Venecias në veri-lindje të vendit.

Luca Zaia, presidenti i rajonit, tha se 110 persona ishin plagosur nga breshëri dhe xhamat e thyer.

Breshëri ishte shumë i fortë në zonën e Padovës së Epërme, veçanërisht në zonën midis Arsego, Campodarsego dhe Sant’Andrea di Campodarsego. Kokrra të mëdha ranë në të mbjellat në fushë të hapur, duke shkaktuar dëme në kulturat bujqësore.

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

Publiku thërret Luizin, Armaldo iu drejton mikrofonin: “Më fort, më fort…”

Këngëtari, Armaldo Kllogjeri, pas daljes së tij nga shtëpia...

Tre çiftet e horoskopit që kanë më shumë dashuri për pjesën tjetër të vitit 2023

Disa do të thonë se gjithçka është çështje kimie....

Vajza e Eli Fares “bishë” e vërtet, shfaqet nga vaska me shkumë

Ka mbi 125 mijë ndjekës në faqen e saj...

Shisnin kanabis pranë gjimnazit/ Arrestohet 20-vjeçari në Shkodër, tre të tjerë nën hetim

Një 20-vjeçar është vënë në pranga dhe tre të...