Shkodër, mungojnë parqet dhe lojërat për fëmijë/ Qytetarët: Bashkia duhet të ketë në vëmendje fëmijët

Shkodra krahas problematikave të shumta që ka, ndër to është edhe mungesa e hapësirave, apo ambjenteve argëtuese për fëmijë. Ekzistojnë vetëm dy parqe të tilla por me shumë pak lojëra në numër. Edhe ato pak lojëra që janë vënë në dispozicion janë pjesërisht të dëmtuara.

Mungesa e parqeve dhe lojërave kanë bërë që në të shumtën e rasteve prindërit ti dërgojnë fëmijët e tyre nëpër ambjente private ku detyrohen të paguajnë çmimin e argëtimit të tyre gjithashtu dhe çmimin e pijes që prindi konsumon gjatë kohës që fëmijët e tyre argëtohen.

Shpesh herë e kemi ngritur si problem me anë të medias duke i bërë thirrje Bashkisë Shkodër për të kthyer vëmendjen edhe tek fëmijët, për të plotësuar kërkesat dhe nevojat që ata kanë.

Me këtë pije ju humbisni 10 cm nga beli juaj në vetëm katër ditë…

Uji me tranguj është një element kyç për bark të sheshte, e cila ishte krijuar nga dietologia Cynthia Sass. Kjo pije e shijshme mori...

Zbulohet “molla e sherrit” mes Luizit, Arbanës dhe Eduardit

Fituesi i spektaklit televiziv "BBV2", Luiz Ejlli ka qenë një ndër këngëtarët më të kërkuar këtë sezon veror. Gjithashtu, ai u bë pjesë...

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

Me këtë pije ju humbisni 10 cm nga beli juaj në vetëm katër ditë…

Uji me tranguj është një element kyç për bark...

Dhunohej nga burri i saj, shqiptarja rrëfen tmerrin: Më mbante peng dhe…

Autoritete greke kanë marrë dëshminë e 22-vjeçares Dafina Kurti,...

Biskota të Lehta me Mollë – Shije dhe Aromë Fantastike në Shtëpi

Kjo është një recetë e lehtë si në shije...