MANASTIRLIU VJEN NË SHKODËR DHE INSPEKTON POLIKLINIKËN

Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu ka inspektuar nga afër ecurinë e punimeve në poliklinikën e qytetit të Shkodrës.

Manastirliu shprehet se punimet e restaurimit të godinës së poliklinikës do të mbyllen brenda këtij viti.

Ndërkohë prezent në këtë inspektim ishte edhe drejtori I Spitalit rajonal të Shkodrës Senad Halluni I cili u shpreh se spitali do të jetë korrekt në shërbim e gjithashtu edhe në kryerjen e punimeve në këtë poliklinikë ku në fund të vitit pritet të vihet në dispozicion të qytetarëve.

Qeveria përveç poliklinisë së Shkodrës ka në proces restaurimi edhe dy poliklinika në qytete të tjera me të cilat synohet që tu sherbejnë sa më mirë dhe me efiçencë qytetarëve shqiptar në shërbimin mjekesor.

Kanalet kulluese dhe përmbytjet/ Në Trush të Bërdicës kanali kullues i papastruar prej vitesh

Në disa njësi administrative të Bashkissë Shkodër është vërejtur se gjatë kohës me reshje nga mospastrimi i kanaleve kulluese përmbytjet kanë qenë të pashmangshme...

Papunësia problem në Shkodër/ Albert Tuka: Statistikat flasin për 40% të papunë

Papunësia vlerësohet si një nga problemet më të mprehta sociale ndërsa bizneset nuk arrijnë të sigurojnë fuqinë punëtore.Kreu i Sindikatës së Pavarur për Qarkun...

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

Pse? Ermal Fejzullahu anulon dy koncerte në Itali

Ermal Fejzullahu ka anuluar dy koncerte në Itali. Lajmin...

FOTO/ Me një vajzë në krahë, Luizi zbulon se kush e bën biond

Fituesi i edicionit të dytë, të spektaklit televiziv "BBV",...

Luana Vjollca në një darkë romantike, por kush është fatlumi?

Moderatorja shqiptare, Luana Vjollca është në qendër të vëmendjes...

Zbulohet “molla e sherrit” mes Luizit, Arbanës dhe Eduardit

Fituesi i spektaklit televiziv "BBV2", Luiz Ejlli ka...