Temperaturat mbi 40 gradë/ Manastirliu nga Shkodra: Ekip gatishmërie në qendër të qytetit

Stafet mjekësore kanë kaluar në gatishmëri për përballimin e temperaturave mbi 40 gradë celsius. Njësia e Lëvizshme e Asistencës Mjekësore u vendos në qendër të qytetit të Shkodrës, me ekipet mjekësore të dedikuara duke u bërë kështu një prej 9 njësive të vendosura enkas në këtë javë të të nxehtit ekstrem në koordinim me Njësinë e Forcave Mjekësore Ushtarake! Ministrja e Shendetësisë Ogerta Manastirliu tha se ekipet do të jenë në gatishmëri për të përballuar jo vetëm valën e të nxehtit por edhe gjithë sezonin veror. Në të gjithë vendin janë 30 qendra verore të vendosura në zonat bregdetare. Ekipi i pajisur me infermier, ndihmës mjek, autoambulancë do të qëndrojë në qendër të qytetit gjatë kësaj jave e cila cilësohet si më e nxehta!

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

“Ti je dashnorja e Bled Manes”, moderatorja e njohur e Top Channel ‘shokon’ studion e Ed Manushit

Çdo javë, rubrika “Trotuar” në “E Diell”, Top Channel,...

Horoskopi javor, çfarë kanë parashikuar yjet për ju

Mërkuri do të ndërveprojë me Jupiterin, për të të...

‘Nuk më respektoi, as unë nuk…’! Efi flet për sherrin me Luizin: Kurse për Kiarën…

Efi ka dhënë sot një intervistë në “Shqipëria live”...

Flet nëna e Dafinës që u mbajt peng nga burri: U njohën me dashuri. I thoshte mos hap perdet dhe mos …

Detaje tronditëse zbulohen për opinionin publik nga rasti i...