PS i jep Tom Doshit Këshillin Bashkiak të Qarkut Shkodër

Bashkimi i votave në Këshillin e Qarkut Shkodër mes PS dhe PSD, ka sjellë në krye të këtij organi të qeverisjes vendore Marina Duhani, përfaqësuese e PSD- së.

Në mbledhjen e sotme të konstituimit, Duhani ka marrë 19 nga 22 votat e anëtarëve të Këshillit të Qarkut, përfaqësues të 5 bashkive: Shkodër, Malësi e Madhe, Pukë, Vau- Dejës, Fushë Arrëz. PSD e Tom Doshit ka kërkuar dhe ka marrë këtë pozicion, i cili më tepër është honorifik nisur nga kompetencat e reduktuara që ka Këshilli i Qarkut Shkodër. Në nivel qarku, PSD mori 37 këshilltarë në 5 bashki, një më shumë se PS- ja.

E diplomuar në Spanjë për tregti ndërkombëtare, me eksperiencë pune me disa shoqata, Marina Duhani zëvendëson Hulmi laktin e PS- së, i cili e drejtori 4 vitet e fundit këtë organ të qeverisjes vendore.

Zgjedhjen e Duhanit e kishte paralajmëruar që para më shumë se një muaji. Arritja e kompromisit politik u bë shkak për shtyrjen e mbledhjes së konstituimit edhe të Këshillit Bashkiak të Shkodrës.

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

Publiku thërret Luizin, Armaldo iu drejton mikrofonin: “Më fort, më fort…”

Këngëtari, Armaldo Kllogjeri, pas daljes së tij nga shtëpia...

Tre çiftet e horoskopit që kanë më shumë dashuri për pjesën tjetër të vitit 2023

Disa do të thonë se gjithçka është çështje kimie....

Vajza e Eli Fares “bishë” e vërtet, shfaqet nga vaska me shkumë

Ka mbi 125 mijë ndjekës në faqen e saj...

Shisnin kanabis pranë gjimnazit/ Arrestohet 20-vjeçari në Shkodër, tre të tjerë nën hetim

Një 20-vjeçar është vënë në pranga dhe tre të...