Gazetarja zbulon çmimet: Ja cili është plazhi më i përshtatshëm për xhepat e të gjthë shqiptarëve

Durrësi vijon të jetë i përshtatshëm për të gjithë qytetarët, pasi çmimet ende janë të përballueshme. Gazetarja e Euronews Albania, Kloida Gjuzi zbuloi se sa janë çmimet e çadrave këtë sezon veror në Durrës.

Çmimet sipas saj variojnë nga 1000-deri në 3000 lekë, sigurisht ka edhe më lirë edhe më shtrenjte, por në shumicën e plazheve qytetarët do të përballen me këto çmime.

“Në fakt Durrësi vijon të jetë i përshtatshëm për xhepat e secilit, nuk ka vetëm çmime të larta për atë se si mund të konsiderohet nga qytetarët, por ka zona specifike për të cilët mund të gjesh zona plazhi me çmim më të lirë. Çmimet fillojnë nga 1000 lekë të reja dhe në varësi të zonave kjo vihet re në rritje, por nuk i kalon maksimumi 3000 lekë në zona specifike.

Risi ka qenë plazhi i Kallmit, aty dikur qytetarët shkonin me çadra personale, por këtë sezon është një nga zonat me çmimet më të kripura pasi çadrat variojnë nga 2500 deri në 3000 lekë. Të njëjtat çmime janë edhe në zonën e Golemit. Nuk i kalon çmimet e 3000 lekëve, megjithatë ka edhe zona specifike si ajo e zonës së Kavajës, një ishull privat ku hyrja për person kushton 2000 lekë”,-tha gazetarja Kloida Gjuzi.

RRËZOHET NGA KALAJA E ROZAFËS, NDËRRON JETË SHTETASI SLLOVEN

Shkodër/Informacion paraprak Rreth orës 19:00, shtetasi slloven S. P., 65 vjeç, banues në Slloveni, dyshohet se është rrëzuar aksidentalisht, teksa ishte duke vizituar kalanë e...

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

Ky frut para vaktit na ndihmon të humbim deri në 4 kg dhe redukton yndyrën e barkut

Ngrënia e një molle në ditë ndihmon në djegien...

RRËZOHET NGA KALAJA E ROZAFËS, NDËRRON JETË SHTETASI SLLOVEN

Shkodër/Informacion paraprak Rreth orës 19:00, shtetasi slloven S. P., 65...

Parashikimi i horoskopit nga Jorgo Pulla: Tetori, muaji kur dalin në pah skandalet

Astrologu Jorgo Pulla, ishte i ftuar në emisionin “Good...