Mungesa e dezinsektimit/ Banorët e rrugës “Et’hem Kazazi” kërkojnë ndërhyrje

Mbeturina dhe grumbuj insektesh të cilat prej vitesh janë kthyer në burim infeksionesh. Rreth 500 familje në rrugën Et’hem Kazazi në Shkodër vijojnë të vuajnë jo vetëm mungesën e infrastrukturës por edhe atë të mungesës së dezinsektimit. Kanali anësëor është tejmbushur me mbeturina dhe insekte të ndryshme.

Banorët thonë se ka vite që kjo zonë nuk është dezinsektuar. Ata detyrohen të mbyllin dritaret pasi prezenca e insekteve është e papërballueshme. Mungesën e dezinsektimit prej 2 vitesh e vuajnë jo vetëm zonat periferike por edhe ato bregdetare.

Disa herë operatorët turistik dhe vetë pushuesit janë ankuar se prania e mushkonjave dhe insekteve të tjera është anormale në një zonë të tillë turistike e cila pret çdo sezon mbi 100 mijë pushues.

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

Publiku thërret Luizin, Armaldo iu drejton mikrofonin: “Më fort, më fort…”

Këngëtari, Armaldo Kllogjeri, pas daljes së tij nga shtëpia...

Tre çiftet e horoskopit që kanë më shumë dashuri për pjesën tjetër të vitit 2023

Disa do të thonë se gjithçka është çështje kimie....

Vajza e Eli Fares “bishë” e vërtet, shfaqet nga vaska me shkumë

Ka mbi 125 mijë ndjekës në faqen e saj...

Shisnin kanabis pranë gjimnazit/ Arrestohet 20-vjeçari në Shkodër, tre të tjerë nën hetim

Një 20-vjeçar është vënë në pranga dhe tre të...