AMORTIZIMI I RRUGËS “SHTATË SHALJANËT”

Mungesa e investimeve në këtë rrugë vihet re që nuk janë bërë prej shumë kohësh. Nuk kanë munguar rastet kur banorët janë ankuar për të marrë masa për restaurimin e kësja rrugë por duket se këto ankesa kanë rënë në vesh të shurdhër sa I përket institucioneve përkatëse.

Tani në stinën e verës vështirësisa për të kaluar në këtë rrugë është e madhe kjo sepse pluhuri që zapton çdo kënd të mundshëm të bën thuajse të pamundur pamjen. Gjithashtu edhe vetë baorët e zonës nuk hapin dot dyert dhe drytoret e shtëpive të tyre nga pluhuri. Ndërkohë situata vështirësohet akoma më shumë gjatë stinsë së dimrit.

Fëmijët në ditët e ftohta dhe me shi shoqërohen nga prindërit për të kaluar gropat e tejmbushura me ujë. Per banorët ky është një problem që mbartet prej shumë vitesh. Kjo rrugë prej vitesh ndodhet ne te njejten situate të tillë dhe ndërhyrja është shumë e nevojshme për banorët e rrugës “Shtatë shaljanë”

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

Parashikimi i horoskopit nga Jorgo Pulla: Tetori, muaji kur dalin në pah skandalet

Astrologu Jorgo Pulla, ishte i ftuar në emisionin “Good...

Paratë e drogës pastrohen në ndërtim, Artan Hoxha publikon fotot…

Gazetari Artan Hoxha ka dhënë alarmin sa i takon...

Supa Fantastike që Nxit Rënien nga Pesha

Ushqyerja e shëndetshme dhe rënia nga pesha janë të...