Foshnja e porsalindur i buzëqesh babait të saj, fotoja e tyre pushton rrjetin

Një imazh befasues që kap momentin kur e porsalindura Antonella buzëqeshi për herë të parë me babanë e saj është bërë shpejt virale. Duke prekur zemrat e shumë njerëzve në mbarë botën. Po çfarë qëndron pas kësaj fotoje mallëngjyese? Le të eksplorojmë pak më shumë mbi historinë e kësaj familje të bekuar me një fosjhnjë.

Antonella është vajza e Tarsila Rosa Cordeiro dhe Flávio Dyego Vilela. Nëna beson se Antonella e njohu zërin e babait të saj, i cili fliste dhe luante me fëmijën çdo ditë gjatë shtatzënisë. “Mjekët e vunë mbi mua teksa ajo ishte duke fjetur dhe sapo ai foli me të, Antonella hapi sytë dhe buzëqeshi!” tha nëna.

“Ai i thoshte gjithmonë se e donte shumë. I thoshte ‘mirëmëngjes’ kur shkonte në punë dhe përshëndeste sapo mbërrinte dhe e përkëdhelte. Dhe, siç duket çuditërisht, gjithmonë në të njëjtën orë çdo ditë, ajo fillonte lëvizte. Dhe sapo Antonella lindi, babai i saj përsëriti frazën që thoshte gjithmonë kur ajo ishte në bark; “Përshëndetje fëmijë, babi është këtu!’”, thotë Tarsila.

Flávio përmendi se ndihej i bekuar që mori buzëqeshjen e vajzës së saj, “Mendova se e dija se çfarë ishte ndjenja e dashurisë së vërtetë derisa pashë buzëqeshjen më të sinqertë në botë… Në atë moment, isha i sigurt se çfarë ishte dashuria.”

 

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

Parashikimi i horoskopit nga Jorgo Pulla: Tetori, muaji kur dalin në pah skandalet

Astrologu Jorgo Pulla, ishte i ftuar në emisionin “Good...

Paratë e drogës pastrohen në ndërtim, Artan Hoxha publikon fotot…

Gazetari Artan Hoxha ka dhënë alarmin sa i takon...

Supa Fantastike që Nxit Rënien nga Pesha

Ushqyerja e shëndetshme dhe rënia nga pesha janë të...