PUNIMET, TRAFIK NË HYRJE TË SHKODRËS

Këtë të hënë siç ishte edhe paralajmëruar kanë nisur punimet nga ana e bashkisë për restaurimin e Urës së Bahçallëkut. Një fakt I tillë ka dhënë ndikimin e saj duke shtuar trafikun për në dalje të qytetit të Shkodrës.

Trafiku mund të përllogaritet gati rreth 2 km ku automjetet kanë pasur vëstirësi në qarkullim. Me ardhjen e stinës së verës dhe rikthimit të emigrantëve edhe qarkullimi rëndohet ndjeshëm. Fillimi I punimeve u paralajmërua nga ana e bashkisë javën e kaluar nga ku bëhet me dije së punimet do të zgjasin rreth 20 ditë.

Po ashtu është vendosur që realizimi I punimeve të kryhet gjatë orëve të natës. Pas riparimit te urës, projekti me i afërt për lehtësimin e qarkullimit në hyrjen e qytetit është zgjerimi i rrugës tek rrethrrotullimi, te Ura e Re e Bunës, një ndërhyrje kjo provizore deri në nisjen e zbatimit të projektit të madh për hyrjen e qytetit .

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

Publiku thërret Luizin, Armaldo iu drejton mikrofonin: “Më fort, më fort…”

Këngëtari, Armaldo Kllogjeri, pas daljes së tij nga shtëpia...

Tre çiftet e horoskopit që kanë më shumë dashuri për pjesën tjetër të vitit 2023

Disa do të thonë se gjithçka është çështje kimie....

Vajza e Eli Fares “bishë” e vërtet, shfaqet nga vaska me shkumë

Ka mbi 125 mijë ndjekës në faqen e saj...

Shisnin kanabis pranë gjimnazit/ Arrestohet 20-vjeçari në Shkodër, tre të tjerë nën hetim

Një 20-vjeçar është vënë në pranga dhe tre të...