Shkodër, kufizohet qarkullimi në disa rrugë/ Në disa akse u ndryshua sensi i lëvizjes

Këtë të hënë senset e lëvizjeve në qytet ndryshuan sipas paralajmërimit të dhënë më herët nga Bashkia Shkodër. Krahas tabelave sinjalizuese, disa patrulla policie u vunë në funksion për zbatimin e këtyre ndryshimeve.

Intinerari i ndryshimeve përfshiu edhe urbanin e qytetit, i cili kalon përmes kalimit në Perash-Ura Dervishbeg. Konkretisht vendstacionet e reja janë 1. Rrethrrotullimi në hyjre.2. Në rrugën “Mehmet Pashë Plaku” (Perash), në afërsi të shkollës “Kol Idromeno”.3.

Në hyrje të sheshit “Isa Boletini”.Me qëllim lehtësimin e qarkullimit brenda qytetit, ndryshimet e sensit të lëvizjes së automjeteve në dy rrugë do vijojne të jenë .

1. Në rrugën “Zogu l” (Parrucë – Xhabiej), lëvizja e mjeteve vetëm në drejtimin në dalje.
2. Me një sens lëvizje do të jetë qarkullimi i mjeteve edhe në rrugën “Daut Boriçi” (Ura Dervishbeg) nga rrethrrotullimi tek sheshi “Isa Boletini” (Perash) deri tek rrethrrotullimi i Parrucës.

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

ZJARR NE SHKODER, TYMI PUSHTON QYTETIN..

Tymi ka pushtuar gati gjithe qytetin e Shkodres. Flaket...

RAME LAHEJ DHE ALESSANDRO SAFINA KONCERT NË SHIROKË

Në pikën turistike të Shirokës, zëri brilant i tenorit...

Ata që po rithurin indet e një vendi të vuajtur

Herë pas herë duhet të kthejmë kokën dhe të...