Shkodër, kufizohet qarkullimi në disa rrugë/ Në disa akse u ndryshua sensi i lëvizjes

Këtë të hënë senset e lëvizjeve në qytet ndryshuan sipas paralajmërimit të dhënë më herët nga Bashkia Shkodër. Krahas tabelave sinjalizuese, disa patrulla policie u vunë në funksion për zbatimin e këtyre ndryshimeve.

Intinerari i ndryshimeve përfshiu edhe urbanin e qytetit, i cili kalon përmes kalimit në Perash-Ura Dervishbeg. Konkretisht vendstacionet e reja janë 1. Rrethrrotullimi në hyjre.2. Në rrugën “Mehmet Pashë Plaku” (Perash), në afërsi të shkollës “Kol Idromeno”.3.

Në hyrje të sheshit “Isa Boletini”.Me qëllim lehtësimin e qarkullimit brenda qytetit, ndryshimet e sensit të lëvizjes së automjeteve në dy rrugë do vijojne të jenë .

1. Në rrugën “Zogu l” (Parrucë – Xhabiej), lëvizja e mjeteve vetëm në drejtimin në dalje.
2. Me një sens lëvizje do të jetë qarkullimi i mjeteve edhe në rrugën “Daut Boriçi” (Ura Dervishbeg) nga rrethrrotullimi tek sheshi “Isa Boletini” (Perash) deri tek rrethrrotullimi i Parrucës.

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

Parashikimi i horoskopit nga Jorgo Pulla: Tetori, muaji kur dalin në pah skandalet

Astrologu Jorgo Pulla, ishte i ftuar në emisionin “Good...

Paratë e drogës pastrohen në ndërtim, Artan Hoxha publikon fotot…

Gazetari Artan Hoxha ka dhënë alarmin sa i takon...

Supa Fantastike që Nxit Rënien nga Pesha

Ushqyerja e shëndetshme dhe rënia nga pesha janë të...