Rrjoll, qendra shëndetësore në shërbim të pushuesve. Rreth 400 persona kanë …

Nga data 15 qershor ashtu si në plazhin e Velipojës edhe në atë të Rrjollit është hapur qëndra shëndetësore verore.
Mjekja e kësaj qendre Rozela Tarazhi shprehet se është furnizuar me të gjitha medikamenetet e nevojshme ndërsa deri tani pranë kësaj qendre kanë marrë shërbim rreth 400 persona.

Për pushuesit qëndra shëndetësore është mëse e nevojshme pasi ju vjen në ndihmë për çdo rast emergjent. Qendrat shëndetësore verore, që operojnë përgjatë zonës turistike Velipojë-Rrjoll, janë të plotësuara me staf mjekësor dhe autoambulancë që shërbën përgjatë 24 orëve.

Qendrat janë të paisura me mjetet e duhura mjekësore për dhënien e ndihmës së parë për pushuesit .
Dy qendrat shëndetësore kanë filluar shërbimin për pushuesit me datën 15 qershor dhe do vijojnë të japin shërbimin e tyre deri në fund të sezonit.

RRËZOHET NGA KALAJA E ROZAFËS, NDËRRON JETË SHTETASI SLLOVEN

Shkodër/Informacion paraprak Rreth orës 19:00, shtetasi slloven S. P., 65 vjeç, banues në Slloveni, dyshohet se është rrëzuar aksidentalisht, teksa ishte duke vizituar kalanë e...

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

Ky frut para vaktit na ndihmon të humbim deri në 4 kg dhe redukton yndyrën e barkut

Ngrënia e një molle në ditë ndihmon në djegien...

RRËZOHET NGA KALAJA E ROZAFËS, NDËRRON JETË SHTETASI SLLOVEN

Shkodër/Informacion paraprak Rreth orës 19:00, shtetasi slloven S. P., 65...

Parashikimi i horoskopit nga Jorgo Pulla: Tetori, muaji kur dalin në pah skandalet

Astrologu Jorgo Pulla, ishte i ftuar në emisionin “Good...