Neptuni retrograd tek Peshqit/ Cilat shenja preken më shumë?

I njohur si planeti i iluzioneve, Neptuni mund të shtrembërojë realitetin.

Për fat të mirë, Peshqit në retrogradë deri në dhjetor 2023 do të sjellin qartësi të përkohshme për secilën shenjë. Dhe, meqenëse Saturni është gjithashtu retrogradë te Peshqit, mund të vini re edhe pak më shumë nga efektet e tij të strukturuara.

Ndërsa retrogradet planetare mund të sinjalizojnë një kohë kaosi dhe konfuzioni (veçanërisht retrograde të Mërkurit), një planet si Neptuni në retrogradë në përgjithësi ka efekte më pak të dukshme për shkak të distancës së tij më të madhe nga Toka. Megjithatë ka disa shenja që do të preken. Shikoni cilat janë më poshtë:

Gaforrja

Që nga 30 qershori, Neptuni ka qenë retrogradë në shtëpinë tuaj të nëntë, shtëpinë e mençurisë dhe bindjes, duke sjellë një pasqyrë më të qartë në dëshirën tuaj për të zgjeruar mendjen, njohuritë dhe perspektivën tuaj. Kjo është një kohë e favorshme për t’i marrë më seriozisht studimet ose kërkimet tuaja akademike tani që gjërat janë më të qarta.
Luani

Pasiguria që keni ndjerë në lidhje me kufijtë tuaj personalë me të tjerët po bëhet më në fund e qartë ndërsa Neptuni po kthehet në retrogradë në shtëpinë tuaj të tetë. Nëse nuk ishit të sigurt se kujt do t’i vendosni “vizën e kuqe”, tani gjërat po bëhen më të qarta.
Peshqit

Këtë muaj, ndërsa Neptuni është retrogradë në shtëpinë tuaj të parë, “paqartësia” që ndjeni rreth shprehjes së karakterit tuaj do të fillojë ngadalë të zhduket. Nëse jeni ndjerë të pasigurt për mënyrën se si shpreheni, prisni derisa të merrni një ide më të mirë se si dëshironi t’ju shohin të tjerët. Mos u shqetësoni, ju do të jeni akoma vetvetja juaj, por me një vizion shumë më të qartë.

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

Publiku thërret Luizin, Armaldo iu drejton mikrofonin: “Më fort, më fort…”

Këngëtari, Armaldo Kllogjeri, pas daljes së tij nga shtëpia...

Tre çiftet e horoskopit që kanë më shumë dashuri për pjesën tjetër të vitit 2023

Disa do të thonë se gjithçka është çështje kimie....

Vajza e Eli Fares “bishë” e vërtet, shfaqet nga vaska me shkumë

Ka mbi 125 mijë ndjekës në faqen e saj...

Shisnin kanabis pranë gjimnazit/ Arrestohet 20-vjeçari në Shkodër, tre të tjerë nën hetim

Një 20-vjeçar është vënë në pranga dhe tre të...