“Jemi në pikë kritike për mjekë”, qytetari: Frenimi i bluzave të bardha është vendimi më i domosdoshëm

Maturantët që dëshirojnë të studiojnë për Mjekësi të Përgjithshme në universitetet publike në vend para regjistrimit do të firmosin një marrëveshje përmes të cilës garantojnë se pas diplomimit do të punojnë pesë vite në Shqipëri. Qeveria miratoi draftin përmes të cilit synon frenimin e largimit të bluzave të bardha nga vendi.

Shumë qytetarë e kanë konsideruar këtë vendim të drejtë, duke telefonuar edhe në emisionin “Mirëmëngjes me Bashkim Hoxhën”. Një tjetër ka folur mëngjesin e kësaj të premte, duke e konsideruar një vendim të goditur dhe të domosdoshëm për spitalet tona. Sipas tij, Shqipëria ëhstë në pikë kritike për doktor dhe duhet me patjetër ta frenojë largimin e tyre.

“Përshendetje Zoti Bashkim! Më habit fakti i opozitës që nuk i bie dakord me ligjin për Fakultetin e Mjekësisë. Është vendimi më i goditur, më popullori, më i domosdoshmi që spitalet tona të rinovohen me mjekë të rinj, sepse jemi në pikën më kritike për doktor”, tha qytetari.

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

Publiku thërret Luizin, Armaldo iu drejton mikrofonin: “Më fort, më fort…”

Këngëtari, Armaldo Kllogjeri, pas daljes së tij nga shtëpia...

Tre çiftet e horoskopit që kanë më shumë dashuri për pjesën tjetër të vitit 2023

Disa do të thonë se gjithçka është çështje kimie....

Vajza e Eli Fares “bishë” e vërtet, shfaqet nga vaska me shkumë

Ka mbi 125 mijë ndjekës në faqen e saj...

Shisnin kanabis pranë gjimnazit/ Arrestohet 20-vjeçari në Shkodër, tre të tjerë nën hetim

Një 20-vjeçar është vënë në pranga dhe tre të...