Vrasja e babë e bir! Klodiana Lala zbulon dy pistat ku po heton policia: Dyshohet se njëri nga viktimat…

Parcelat me kanabis dhe konfliktet për lëndët drusore, këto janë dy pistat ku policia po heton për vrasjen e babë e bir në Shkodër pak ditë më parë.

Kështu deklaroi mbrëmjen e sotme gazetarja Klodiana Lala në studion e emisionit “Log” . Ajo u shpreh se njëri nga viktimat ka qenë kryeplak i fshatit ku ndodhi ngjarja dhe dyshohet se mund të ketë informuar policinë për mbjelljen e kanabisit në këtë zonë.

“Për vrasjen e babë e bir dyshohet sërish kanabisi. Dyushohet se babai për shkak se ka pasur detyrën e kryeplakut ka sinjalizuar për kanabisin. Këto janë dyshime. Është edhe një pistë tjetër që ka të bëjë me konfliktet për lëndët drusore. Janë pra dy pista”, deklaroi ai.

Lala u ndal edhe te ish prokuroria e Krimeve të Rënda dhe roli i SPAK në goditjen e grupeve kriminale.

“Ish prokuroria e Krimeve të Rënda për disa vite me radhë ka qenë histori suksesi. Sot SPAK është në një qendër të veçantë, në një BKH që konsiderohet super polici në këndvështrimin tim është shumë larg Krimeve të Rënda, Grupet kriminale në atë kohë kishin dalë jashtë kontrollit dhe nëse nuk do të goditeshin mund të kishte gjakderdhje. Pati edhe një farë vullneti politik por pati edhe një grup të mirë gjyqtarës dhe prokurorësh që bënë punë të mira. A i ka përmbushur SPAK pritshmëritë? Është ende shumë larg”, deklaroi ajo.

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

Kalaja e Shkodrës, më shumë vizitorë se Butrinti

Viti i fundit rezultoi të jetë një periudhë shumë...

Dy shenjat e horoskopit që do t’i kthejnë gjërat ashtu siç duan ata

Me Hënën te Peshqit dita fillon e qetë dhe...