“Jeta ime është në rrezik, më thanë do të vrasim”, gruaja mes lotësh tregon konfliktin 20-vjeçar me vëllain

Një konflikt shumëvjeçar me vëllanë e saj, i është kthyer në makthin më të madh të familjes.

Valentina Nuhaj, banuese ne “ Lagjen e Re” në Patos , prej 20 vitesh është në sherr të vazhdueshëm me familjen e të vellait, per shkak të një rruge që kalon para banesës së tyre që në urbanistiken e bashkisë Patos rezulton toke truall e familjes Velaj.

Konflikti ka gjeneruar jo vetem në dhunë verbale e psikologjike, por edhe në ate fizike. Përballë kësaj situate, familja Velaj ka kërkuar urdhër-mbrojtje , i cili nuk e ka qetësuar aspak situaten.

“Ndihem e kërcënuar për jeten time dhe për familjen” thote mes lotesh Valentina, teksa thekson se ka vënë në dijeni të gjitha hallkat institucionale dhe të drejtësise, te cilat deri me sot nuk i kanë dhënë asnjë zgjidhje kësaj situate problematike.

“Stresi i konflikteve të vazhdueshme më ka shkaktuar kancer” – thote Valentina e cila tashme kurohet edhe per gjendjen e rënduar depresive.

“Ndihem cdo dite e kërcënuar”- thote ajo ne kulmin e deshperimit teksa pohon se po e vret mungesa e drejtësisë.

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

Kalaja e Shkodrës, më shumë vizitorë se Butrinti

Viti i fundit rezultoi të jetë një periudhë shumë...

Dy shenjat e horoskopit që do t’i kthejnë gjërat ashtu siç duan ata

Me Hënën te Peshqit dita fillon e qetë dhe...