“Kujdes nga kunatat”, paralajmëron Shehu: Ju bëjnë magji nga xhelozia

Ndonëse flitet shumë për të, magjia mbetet ende diçka misterioze dhe e paqartë. Disa besojnë në magji dhe tjerë jo.

Sakaq Arian Shehu, i cili ka trashëguar misionin e Sektit Halvetjan prej babait të tij, ka treguar se si i ati, ka aftesinë të largojë xhindet dhe magjitë nga njerëzit.

Ai thotë se në Gjirokastër ka shumë magjistrica, por magjitë më të këqija që bëhen janë ato brenda familjes.Shehu rrëfen se në përgjithësi, kunatat kanë shumë xhelozi me njëra-tjetren e për kete gjë kryejnë rituale okulte.

“Njeriu i afërt të bën më shumë magji. Kunatat bëjnë magji. Ai që s’të do të bën të keqen”, theksoi ai.

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

Kalaja e Shkodrës, më shumë vizitorë se Butrinti

Viti i fundit rezultoi të jetë një periudhë shumë...

Dy shenjat e horoskopit që do t’i kthejnë gjërat ashtu siç duan ata

Me Hënën te Peshqit dita fillon e qetë dhe...