Plas skandali në Universitet/ Profesori i mjekësisë detyron studentet të zhvishen

Një universitet në SHBA është përfshirë nga skandali, pasi një profesor akuzohet për ngacmim seksual.

Ngjarja ka ndodhur në Maryland, ku një profesor akuzohet se u kërkonte studenteve të tija të hiqnin këmishat dhe të qëndronin vetëm me reçipeta, në mënyrë që ai t’u “inspektonte” gjoksin.

Profesori i Kolegjit Montgomery gjithashtu dyshohet se komentoi trupat gjysmë të zhveshur të studentëve në atë që ai e quajti një “demonstrim mjekësor” për klasën.

Menjëherë pas përfundimit të m ësimit, studentet e raportuan për ngacmim, dhe univeristeti fillimisht e pezulloi, teksa më vonë e pushoi nga puna.

Në raportin e publikuar nga shkolla, thuhet se të paktën 11 vajza ishin detyruar të zhvishesheshin,

në disa raste të hiqnin dhe reçipetat, e po ashtu ishin prekur nga profesori.

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

Kalaja e Shkodrës, më shumë vizitorë se Butrinti

Viti i fundit rezultoi të jetë një periudhë shumë...

Dy shenjat e horoskopit që do t’i kthejnë gjërat ashtu siç duan ata

Me Hënën te Peshqit dita fillon e qetë dhe...