Makijato në plazhet e Vlorës më lirë se në çajtoret e Shkupit e Tetovës

Për të shijuar një kafe në bregdetin shqiptar, të kushton më lirë se sa në SHkup ose Tetovë. Kështu shkruan portali Shqipmedia, duke publikuar një faturë fiskale të një qytetari që ka publikuar në rrjetet sociale.

Qytetari pushues në bregdetin shqiptar ka shkruar se në plazhin e Nartës në Vlorë një makijato 45 denarë.

“A duhet ti bojkotojmë kafeteritë në Maqedoni ku një makijato pihet me pamje nga betoni, tymi dhe zhurma e veturave dhe kushton më shtrenjtë se në plazh me pamje nga deti me ajër të pastërt dhe qetësi?”, është dilema që parashtron portali ShqipMedia.

Ndërsa, një kafe në Shkup kushton nga 60 denarë deri në 110 denarë, ndërsa në Tetovë 60 denarë deri 80 denarë.

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

Kalaja e Shkodrës, më shumë vizitorë se Butrinti

Viti i fundit rezultoi të jetë një periudhë shumë...

Dy shenjat e horoskopit që do t’i kthejnë gjërat ashtu siç duan ata

Me Hënën te Peshqit dita fillon e qetë dhe...