Nusja përzë nga dasma krushqit e dhëndrit pasi shkelën ‘rregullat qe ajo vuri’

Dasmat mendohet që do bashkojnë dy familje për të festuar së bashku por si gjithmonë kudo dasma ka pas shumë debate dhe polemika.

Në rastin në fjalë nusja por me pranimin e dhëndrit, ka përzënë nga dasma familjen e shëndrit pasi nuk kishin respektuar rregullat e tyre.

Mësohet se cifti i ri kishte vendosur disa rregulla për ditën e tyre të dasmës dhe donin t`i bënin gjërat sipas mënyrë së tyre transmeton shiko.news

Familja e dhëndrit kishte traditën e tyre por gjithsesi u njoftua nga cifti se në këtë rast dasma do të bëhej sipas dëshirës së tyre me dy rregulla të thjeshta

Së pari të ftuarit në dasëm u lajmëruan që të mos kishin shumë fëmijë me vete sepse donin dicka për të rritur jo të dëgjoheshin fëmijë gjithë kohës.
Së dyti kodi veshjes në dasëm duhet të ishte veshje dasmash por jo ngjyrë e bardhë.

Kur erdhi dita e dasmës familja e nuses ishte ok për cdo gjë dhe madje s`kishte fëmijë të vegjël. Ndërsa kur duhet të hynte familja e dhëndrit cifti shtangu. Traditat e tyre kishin qënë më të rëndësishme se cfare u kishte thënë cifti më parë. Pjesa më e madhe e veshur me të bardha dhe kishin marrë edhe foshnjat me vete.

Nusja tha : I përzumë nga dasma të gjithë ata që nuk na respektuan edhe pse më pas gjithcka u duk e shkatërruar transmeton shiko.news

Megjithëse shumica e njerëzve në komente e kanë mbështetur ciftin ende nuk mund të thuhet a ishte dicka e mirë kjo që ata bënë apo jo?
Cili është mendimi juaj?

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

Kalaja e Shkodrës, më shumë vizitorë se Butrinti

Viti i fundit rezultoi të jetë një periudhë shumë...

Dy shenjat e horoskopit që do t’i kthejnë gjërat ashtu siç duan ata

Me Hënën te Peshqit dita fillon e qetë dhe...