Zbardhen përgjimet/ Si kalonte droga në Muriqan përmes policit të Shkodrës, dhe biseda e trafikimit në Turqi

Zbardhen të tjera detaje nga dosja hetimore e SPAK-ut në lidhje me grupin e trafikut të drogës, që çoi në arrestimin e 14 personave, ndërsa 6 të tjerë u shpallën në kërkim.

Gazetari Edison Vatnikaj ka siguruar për “Ora News” dosjen, ku jepen përgjimet.

Në një bisedë të kryer më datë të kryer mes Shpëtim Pjeshkës dhe Artan Agalliut, të cilët bisedojnë nga kamioni me një tjetër shtetas, të paidentifikuar, ndërsa bëjnë shkëmbimin e drogës.

Polici ndalon trafikantin në pikën kufitare të Muriqanit, kapet droga, por skaneri e nxjerr me të kuqe, ku trafikanti i drejtohet efektivëve të kufirit duke i thënë: “Kam nje m..”

Përgjimi

Një bisedë tjetër është biseda që bëjnë shtetasit Sulo Pajo dhe Artur Sulaj.

Ata flasin për udhëtimet drejt Turqisë ku siguronin lëndën narkotike, madje ankheshin për kapacitetete e “punës” që nuk iu përgjigjeshin nevojave që kishin.

Në bisedë përmendet fakti i masivitetit dhe përfitimeve që do kishin, por që dispononin vetëm një makinë.

Zbardhen përgjimet/ Si kalonte droga në Muriqan përmes policit.

 

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

Kalaja e Shkodrës, më shumë vizitorë se Butrinti

Viti i fundit rezultoi të jetë një periudhë shumë...

Dy shenjat e horoskopit që do t’i kthejnë gjërat ashtu siç duan ata

Me Hënën te Peshqit dita fillon e qetë dhe...