Mori 150 Euro për provim, ish-rektorja fton stafin për kafe,reagon sindikata

Pasi u shpall në kërkim nga policia për ryshfetin 150 euro për provimin e studentëve, ish rektorja e Universitetit të Shkodrës, Suzana Golemi ka dalë nga kërkimi me urdhër të prokurorisë.Ajo është shfaqur në publik, duke ftuar për kafe kolegët e Universitetit “Luigj Gurakuqi”.Në emër të sindikatave, një grup pedagogësh e kanë quajtur të turpshëm një akt të tillë, duke kërkuar drejtësi për rektoren, që njollosi emrin e institucionit arsimor.

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

Kalaja e Shkodrës, më shumë vizitorë se Butrinti

Viti i fundit rezultoi të jetë një periudhë shumë...

Dy shenjat e horoskopit që do t’i kthejnë gjërat ashtu siç duan ata

Me Hënën te Peshqit dita fillon e qetë dhe...