“Kemi shpëtuar kot”, Gjergj Leka kujton incidentin e rrezikshëm në skenë

Në 45 vjet karrierë muzikore, Gjergj Leka mund të numërojë mjaftueshëm incidente të vështira apo të sikletshme skenike. Megjithatë, një prej tyre e ka të vështirë ta harrojë sepse i ka rrezikuar jetën. Ai kujton këtë episod në “Rudina” në Tv Klan dhe e mendon si një situatë që vërtet pati fat.

Gjergj Leka: Më i tmerrshmi ka qenë në Trieste, madje shkruajtën shumë gazeta. Ka qenë viti ’93 në një festival Ballkani, mbaj mend në sheshin “Unita” të Triestes, një vajzë ruse që unë isha me piano, po e shoqëroja live, i bie një nga këto prozhektorët dy herë sa këto se atëherë ishin edhe mjete… dhe i prek veshin.

Ajo ka qenë tmerri më i madh se filloi një erë dhe aty kemi shpëtuar kot se ato janë probleme shumë të mëdha dhe ndodhin në skena, prandaj duhet të sigurohen mirë skenat që të kesh mundësi të mos ndodhin këto gjëra./tvklan.al

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

Kalaja e Shkodrës, më shumë vizitorë se Butrinti

Viti i fundit rezultoi të jetë një periudhë shumë...

Dy shenjat e horoskopit që do t’i kthejnë gjërat ashtu siç duan ata

Me Hënën te Peshqit dita fillon e qetë dhe...