Vajza harron çantën me 13 mijë euro në autobusin e ‘Trafikut Urban’, punëtori i pastrimit e bën gjestin e madh

Në njërin nga autobusët e Trafikut Urban të linjës 4, në natën e 20 qershorit, pastruesi i autobusit e gjeti një çantë të vogël, por që kishte vlerë fort të madhe. Pastruesi pas gjetjes, mjetin e ktheu në bazë, derisa pak minuta më pas aty u paraqit edhe qytetarja që në autobus i la hiç më pak se 13 mijë euro.

Me këtë shumë, vajza kishte treguar se e pati plan të blejë një banesë.

Gjithsesi, ky akt i lartë human dhe qytetar i punëtorit të pastrimit u vlerësua fort nga menaxherët, që thanë se punëtorit do t’i japin edhe mirënjohje.

Drejtori i Operativës në Trafikun Urban, Mentor Isufi, tha për KlanKosova se deri më tani kjo është vlera më e madhe monetare që dikush e ka harruar në autobus.

E ajo çka udhëtarët më së shumti harrojnë nëpër autobusë janë qese me gjëra ushqimore, çadra, mjete identifikuese, por edhe telefona dhe para në shuma më të vogla.

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

Kalaja e Shkodrës, më shumë vizitorë se Butrinti

Viti i fundit rezultoi të jetë një periudhë shumë...

Dy shenjat e horoskopit që do t’i kthejnë gjërat ashtu siç duan ata

Me Hënën te Peshqit dita fillon e qetë dhe...