Pastrohen pirgjet me mbeturina në Theth

Pirgje me mbeturina ishte imazhi që të mirëpriste në Theth deri një ditë më parë. Nisur nga kjo situatë marrë shkas edhe nga denoncimi i banorëve, Bashkia e Shkodrës është vënë në lëvizje duke pastruar të gjithë zonën.

Mbeturinat të cilat po bllokonin edhe rrugën hyrëse në fshat, janë pastruar totalisht, ndërkohë koshat ishin lëvizur nga zona e përcaktuar dhe persona të papërgjegjshëm i kishin zhvendosur ato në anë të rrugës.

Në këtë mënyrë bashkia i ka kërkuar firmës kontraktuese, që të zbatojë kontratën në pastrimin e pikës turistike dhe njëherësh i ka bërë apel të gjitha bizneseve që të depozitojnë mbetjet në vendet e përcaktuara nga bashkia.

Vetëm gjatë fundjavës, në Theth, ka mbi 1000 vizitorë ne bujtinat që ka zona dhe pastrimi periodik nuk mjaftonte. Tashmë situata duke se i është rikthyer normalitetit me ndërhyrjet e vazhdueshme në bazë të grafikut të pëcaktuar nga bashkia.

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

Kalaja e Shkodrës, më shumë vizitorë se Butrinti

Viti i fundit rezultoi të jetë një periudhë shumë...

Dy shenjat e horoskopit që do t’i kthejnë gjërat ashtu siç duan ata

Me Hënën te Peshqit dita fillon e qetë dhe...