Korrupsioni në universitetin e Shkodrës Saraçi: Kjo dëmton imazhin tonë

Rektorja e Universitetit “Luigj Gurakuqi” Suzana Golemi prej 4 ditësh ndodhet në kërkim, pas shfaqjes së një video të saj në media teksa merrte para në këmbim të notës, ka reaguar sindikata e punonjësve të Universitetit.

Kryetari i sindikatës Peter Saraçi ka kërkuar hetim të thelluar në mënyrë që ti jepet fund një herë e mirë skemës korruptive në Universitet. Saraçi thotë se kjo ndikon drejtëpërdrejtë në imazhin e Universitetit duke rrezikuar edhe numërin e studentëve pasi së shpejti nis faza e aplikimeve.

Sindikata e punonjësve të Universitetit dënoi edhe mungesën e një reagimi zyrtar nga ana e Senatit, teksa kërkoi seriozitet edhe nga ana e institucioneve ligjzbatuese.

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

Kalaja e Shkodrës, më shumë vizitorë se Butrinti

Viti i fundit rezultoi të jetë një periudhë shumë...

Dy shenjat e horoskopit që do t’i kthejnë gjërat ashtu siç duan ata

Me Hënën te Peshqit dita fillon e qetë dhe...