Në radhë për ujin e pijshëmm banorët në Postribë si në mesjetë, vetëm me një çezmë

Banorët e fshatrave të njësive administrative Rrethina dhe Postrribë mbushin ujin si në mesjetë. Shpesh herë ata thonë se u duhet edhe të presin pasi radha pranë të vetmes çezmë në fshat është e madhe.

Janë rreth 2 mijë banorë që furnizohen me ujë të pijshëm prej vitesh në këtë çezmë. 1 vit më parë në Rrethina përfundoi ndërtimi i ujësjellësit në njësinë Rrethina.Burime pranë kësaj ndërmarrje bëjnë me dije se kanë ndeshur problematika të shumta sa i takon lidhjes së kontratave ku banorët refuzojnë ti lidhin.

Ajo çfarë aktualisht konstatohet në terren është mungesa e ujit për një pjesë të madhe të zonës të cilët ende mbushin ujë pranë çezmës së fshatit.

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

Kalaja e Shkodrës, më shumë vizitorë se Butrinti

Viti i fundit rezultoi të jetë një periudhë shumë...

Dy shenjat e horoskopit që do t’i kthejnë gjërat ashtu siç duan ata

Me Hënën te Peshqit dita fillon e qetë dhe...