Hyrja e Shkodrës shpejt me pamje të re/ Kryebashkiaku Beci nis punën për sistemimin e rrugëve kryesore

Hyrja e qytetit të Shkodrës do të ofrojë shumë shpejt një tjetër pamje.Këtë të mërkurë punonjësit e bashkisë nisën punën në hyrjen e qytetit duke mundësuar heqjen e vazove dekorative që shërbenin edhe si trafikndarëse.

Një ndërhyrje e tillë mundëson këtë ndërhyrje që do të krijojë një tjetër impakt jo vetëm për qytetarët, por edhe vizitorët. Qytetarët shkodranë e kanë përshëndetur këtë nisëm të kryebashkiakut Beci.

Shpeshherë këto trafindarëse prej betoni janë bërë shkaktare për aksidente duke mos patur fushë pamje të qartë për drejtuesit e automjeteve. Ndërhyrja për pastrimin dhe sistemimin e rrugëve të qytetit do të vazhdojë për disa ditë.

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

Kalaja e Shkodrës, më shumë vizitorë se Butrinti

Viti i fundit rezultoi të jetë një periudhë shumë...

Dy shenjat e horoskopit që do t’i kthejnë gjërat ashtu siç duan ata

Me Hënën te Peshqit dita fillon e qetë dhe...