Boriç i Madh, mbeturinat nuk pastrohen prej kohëshm banorët: Të merren masa …

Prej disa vitesh kanali pranë segmentit që lidh fshatin Boriç i Madh në bashkinë Malësi e Madhe me rrugën kryesore Shkodër -Koplik vijon të jetë i mbushur me mbetje të shumta.

Mungesa e kontinierëve si dhe mbushja e këtij kanali me mbeturina është kthyer në një shqetësim për banorët të cilët kërkojnë që të merren masa nga bashkia për largimin e tyre.

Pothuajse në të gjithë gjatësinë e tij ky kanal është i mbushur me mbeturina të cilat duke mos u pastruar janë grumbulluar aty duke u kthyer në një vend depozitimi mbeturinash dhe një rrezik për shëndetin e banorëve.

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

Kalaja e Shkodrës, më shumë vizitorë se Butrinti

Viti i fundit rezultoi të jetë një periudhë shumë...

Dy shenjat e horoskopit që do t’i kthejnë gjërat ashtu siç duan ata

Me Hënën te Peshqit dita fillon e qetë dhe...