“Ndjej dhimbje”, Ismet Drishti: Ndihma ekonomike është 3 mijë lekë, Safet Gjici do jepte 6 mijë për një qen

Ditën e djeshme u publikua video e plotë e skandalit të ish-kryebashkiakut Safet Gjici.

Në video, shfaqet Alma.K e cila për 13 minuta kryen aktin seksual me Gjicin dhe më pas “siguron” edhe tenderin për kastrimin e qenve të Kukësit.

Pasi i dha “OK” për tenderin, Gjici kërkon nënkryetarin e Bashkisë që të përfundojnë proceduar.

Alam gjatë bisedës me Gjicin tregon se kostoja për një qen në një muaj shkon 60 mijë lekë të vjetra.

Aktori Ismet Drishti ka reaguar i revoltuar lidhur me situatën. Ai tha në Euronews se është e dhimbshme të shikosh se si paguhen më shumë lek për një qen se sa për një familje që merr ndihmë sociale.

Drishti: I vë në dispozicion gjithë stafin dhe i thotë t’i bëjmë ne këto shkresat, këtu vepra penale është më se e kopsitur. Po ta dëgjosh me vëmendje Gjicin, thotë se do t’i bëjmë ne këto gjërat e tjera. Unë përpara së gjithash ndjeva një dhimbje të tmerrshme kur dëgjova..se ne jetojmë në Shqipëri dhe nuk mund të flasim vetëm për probleme ligjore, kur dëgjojmë që shkojnë dhe kërkohen 60 mijë lekë të vjetra për një qen. A dini të më thoni se sa është ndihma sociale sot? 30 mijë lekë të vjetra. A e kuptoni se ku jetojmë? A e kuptoni se sa luftë bëhet për një qen?

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

Kalaja e Shkodrës, më shumë vizitorë se Butrinti

Viti i fundit rezultoi të jetë një periudhë shumë...

Dy shenjat e horoskopit që do t’i kthejnë gjërat ashtu siç duan ata

Me Hënën te Peshqit dita fillon e qetë dhe...