Arbana veshi 2 fustane, u mbajtën 2 ceremoni/ Dalin foto nga dasma e Arbanës dhe Eduartit

Dashuria e Arbanës dhe Eduarti u kurorëzua në martesë këtë të shtunë, më 17 qershor, në Toskanë-Itali. Çifti vendosi të martohet në privatësi të plotë dhe asnjë moment nuk u publikua nga dasma në rrjete sociale.

Revista Who ka publikuar disa detaje dhe foto duke zbuluar pak nga dasma e shumëpritur. Premtimet dashurisë Arbana dhe Eduarti i dhanë në një ceremoni të paqtë në kishën San Galgano, në prani të Dom Gjovalinit, familjarëve dhe miqve të tyre më të ngushtë.

Arbana veshi 2 fustane, një për ceremoninë në kishë dhe tjetrin në mbrëmje.

Eduarti dukej tejet elegant në petkun e dy kostumeve, të bardhin në kishë, të ziun në festën e mbrëmjes.

Çifti e hapi dasmën nën tingujt e këngës së tyre të preferuar: “Kur jemi bashkë ne të dy”. Festën e ndezën tingujt e muzikës së këngëtarëve shqiptarë, Anxhela Peristerit, Klajdi Harunit dhe Brunos e Ylli Limanit. Surprizë? Poo, këndoi dhe vetë dhëndri Eduarti.

 

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

Kalaja e Shkodrës, më shumë vizitorë se Butrinti

Viti i fundit rezultoi të jetë një periudhë shumë...

Dy shenjat e horoskopit që do t’i kthejnë gjërat ashtu siç duan ata

Me Hënën te Peshqit dita fillon e qetë dhe...