Pamje nga vila madhështore ku do të zhvillohet dasma e Arbana Osmanit dhe Eduart Grishajt

Këtë të shtunë në Toskana të Italisë do të mbahet dasma e Arbanës dhe Eduardit ku të ftuar do të jenë 120 persona.

Ceremonia do të zhvillohet në kishën e veçantë pa tavan Abbey of San Galgano, ndërsa “Kryefjala.com” zbulon se festa do të zhvillohet në një nga vilat e famshme të Toskanës, e cila quhet Tenuta Larnianone.

E vendosur pak jashtë Sienës, Tenuta Larnianone është një pronë familjare e cila ka prodhuar verë të mirë dhe ullinj që nga viti 1939 dhe përmban një sërë vilash të bukura.

Pasuria përfshin 19 hektarë vreshta dhe 12 hektarë ullishte dhe është e vendosur në hijen e kodrave Chianti.

 

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

Kalaja e Shkodrës, më shumë vizitorë se Butrinti

Viti i fundit rezultoi të jetë një periudhë shumë...

Dy shenjat e horoskopit që do t’i kthejnë gjërat ashtu siç duan ata

Me Hënën te Peshqit dita fillon e qetë dhe...