Avokatja paralajmëron arrestimin e detektives Shkënda qe pergjon ciftet

Avokatja Mirela Jorgo ka treguar se Detektivja private Shkenda Lili mund te perfundoj ne burg per punen qe ben pasi kjo eshte shkelje ligjore është vepër e rëndë penale.

Avoktja ke thene se:“Përgjigjimi që bën detektivja private mbi marrëdhëniet martesore është shkelje ligjore për mbrotjen e të dhënave dhe jetēs private të tjetrit, të garantuar me Kushtetute. Pra, një biznes antiligjor.

Gjykata Europiane për të Drejtat e Njeriut psrashikon shkelje të Nenit 8 (e drejta e respektimit të jetës private dhe familjare) të Konventës Europiane për të Drejtat e Njeriut.

Interpretimi i saj tek “E Diell” është qesharak, amatoresk dhe pa pikë vlere.

Për opinionin tim ajo duhet të penalizohet rëndë bashkë me emisionin“.

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

Kalaja e Shkodrës, më shumë vizitorë se Butrinti

Viti i fundit rezultoi të jetë një periudhë shumë...

Dy shenjat e horoskopit që do t’i kthejnë gjërat ashtu siç duan ata

Me Hënën te Peshqit dita fillon e qetë dhe...