Tmerr në ajër, avioni i Wizz Air i nisur nga Tiranë bën ulje emergjente në Romë

Gati 200 pasagjerë që ishin nisur nga Tirana për në Lyoon të Francës me kompaninë WizzAir janë tmerruar në rreth 10 000 metra lartësi teksa u njoftuan se kishin një emergjencë dhe duhej që të zbrisnin në Romë.

Avioni ishte nisur nga Tirana për në aeroportin Lyon-Saint Exupéry , Francë, por ka shpallur një emergjencë të përgjithshme, teksa kalonte mbi Itali duke kërkuar ulje të detyrueshme në një prej aeroporteve italiane.

Mësohet se autoritetet ajrore locale kanë orientuar avionin Airbus A321-271NX, i regjistruar me 9H-ËBL që të kryejë një ulje emergjente në Romë.

Kjo konfirmohet edhe nga të dhënat e Flight Radar, ndërsa nga harta duket se avionic ka bërë një kthesë të fortë majtas duke humbur lartësi me qëllim uljen sa më parë në Romë.

Priten detaje të tjera në lidhje me shkakun që çoi në këtë ulje emergjente, por fakt është se avionët e kompanisë Ëizz Air hasin shpesh situata të tilla në ajër krahas vonesave në nisje.

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

Kalaja e Shkodrës, më shumë vizitorë se Butrinti

Viti i fundit rezultoi të jetë një periudhë shumë...

Dy shenjat e horoskopit që do t’i kthejnë gjërat ashtu siç duan ata

Me Hënën te Peshqit dita fillon e qetë dhe...