Prinderit që i bërtasin cdo ditë fëmijëve. Ja pasojat negative që do kenë kur të rriten

Psikologet tregojne se nje nga gabimet qe bejn prinderit eshte sjellja e tyre e ashper ndaj femijeve. Por kjo eshte nje menyre shume e keqe per ti edukuar femijet me te bertitura.

Te bertiturat e prinderve mund te kete pasoja kur femijet te rriten pasi dhe femijet do ja kthejne po me te njejten menyre.

Efektet e dëmshme të të bërtiturave mund të krahasohen me llojet e tjera të abuzimit, dhe të bërtiturat e shpeshta në veçanti mund të dobësojnë lidhjen midis prindit dhe fëmijës, duke çuar në probleme të caktuara të lidhjes.

Sipas psikologëve, kjo mund të ketë një ndikim të rëndësishëm në marrëdhëniet e fëmijës me njerëzit e tjerë më vonë në jetë.

ZJARR NE SHKODER, TYMI PUSHTON QYTETIN..

Tymi ka pushtuar gati gjithe qytetin e Shkodres. Flaket jane ne afersi te sheshit "Isa Boletini". Nga sa behet me dije informohemi se zjarri...

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

ZJARR NE SHKODER, TYMI PUSHTON QYTETIN..

Tymi ka pushtuar gati gjithe qytetin e Shkodres. Flaket...

RAME LAHEJ DHE ALESSANDRO SAFINA KONCERT NË SHIROKË

Në pikën turistike të Shirokës, zëri brilant i tenorit...

Ata që po rithurin indet e një vendi të vuajtur

Herë pas herë duhet të kthejmë kokën dhe të...