Prinderit që i bërtasin cdo ditë fëmijëve. Ja pasojat negative që do kenë kur të rriten

Psikologet tregojne se nje nga gabimet qe bejn prinderit eshte sjellja e tyre e ashper ndaj femijeve. Por kjo eshte nje menyre shume e keqe per ti edukuar femijet me te bertitura.

Te bertiturat e prinderve mund te kete pasoja kur femijet te rriten pasi dhe femijet do ja kthejne po me te njejten menyre.

Efektet e dëmshme të të bërtiturave mund të krahasohen me llojet e tjera të abuzimit, dhe të bërtiturat e shpeshta në veçanti mund të dobësojnë lidhjen midis prindit dhe fëmijës, duke çuar në probleme të caktuara të lidhjes.

Sipas psikologëve, kjo mund të ketë një ndikim të rëndësishëm në marrëdhëniet e fëmijës me njerëzit e tjerë më vonë në jetë.

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

“Meqë kërkohet silikoni, gati jam dhe unë”/ Julian Deda “gati” për në televizion

Aktori i humorit, Julian Deda, është tepër aktiv në...

Zupa Shtëpie me Arra dhe Kanellë – Receta e Lehtë, e Ëmbël

Zupa shtëpie, një ëmbëlsirë krejt e lehtë, e kombinuar...

Si të Humbisni Kilogramët e Tepërt Duke Ngrënë Mëngjes

Mëngjesi është padyshim vakti më i rëndësishëm i ditës...

Delet konsumojnë 300 kg kanabis në Greqi, pronari i fermës: Janë bërë të çmendura

Pas stuhisë “Daniel” shumë gjëra ndryshuan për banorët në...