Të kalosh ditët si në Mesjetë/ Banorët: Në fshatin Bardhaj ka 3 dekada që nuk është investuar

Të kenë një rrugë të asfaltuar për banorët e fshatit Bardhaj është luks. Në pjesën më të madhe të fshatit rrugët e brendshme janë si mos më keq.Edhe pse një fshat vetëm 2 kilometër larg Shkodrës diferencimi që i është bërë nga pushteti vendor ndër vite është i paqartë thonë banorët. Si të mos mjaftonte infrastruktura ,rrjeti elektrik i amortizuar dhe mbetjet e hedhur në kanalet kulluese dhe vaditëse janë një tjetër panoramë e shëmtuar që na rikthen në mesjetë. Banorët thonë se nuk mbajnë mend që kur në territorin e tyre nuk është investuar në këtë drejtim.Fshati Bardhaj paraqet mjaft kushte të vështira jetese. Te gjitha rruget jane nje situate lufte pasi ne cdo stine te vitit aksi shoqerohet me gropa te medha dhe balte.Edhe protestat e vazhdueshme të banoreve te fshatit Bardhaj duket se nuk ka pasur asnje sinjal pozitiv apo reagim te institucioneve te cilet sipas tyre nuk kane ardhur te njihen me gjendjen e renduar me te cilen kjo zone jeton cdo dite.

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

ZJARR NE SHKODER, TYMI PUSHTON QYTETIN..

Tymi ka pushtuar gati gjithe qytetin e Shkodres. Flaket...

RAME LAHEJ DHE ALESSANDRO SAFINA KONCERT NË SHIROKË

Në pikën turistike të Shirokës, zëri brilant i tenorit...

Ata që po rithurin indet e një vendi të vuajtur

Herë pas herë duhet të kthejmë kokën dhe të...