Zbardhet misteri i zhdukjes së shqiptares në Spanjë, rrëfehet autori: E vrava 9 vite më parë, trupin e murosa…

45-vjeçari Marco Romeo ka pranuar se ka vrarë Sibora Gananin, e cila u zhduk pa gjurmë në vitin 2014. Italiani u arrestua të mërkurën e kaluar në Malaga të Spanjës për shkak se dyshohej se kishte vrarë partneren e tij 28-vjeçare Paula.

Sipas medieve italiane, Marco Romeo nuk kishte pranuar të dëshmonte në polici, por më pas kur kishte parë foton e Sibora Gananit në komisariat, ka pranuar se kishte vrarë shqiptaren 9 vite më parë.

Autoritetet spanjolle thanë se 45-vjeçari i bëri deklaratat pa praninë e avokatit, por më vonë i tërhoqi në prani të avokatit mbrojtës. Policia ka kontrolluar banesën e tij në Malaga, por pa mundur të gjejë ndonjë provë që mund të çojë në gjetjen e trupit të shqiptares.

Autori Romeo u rrëfye sërish, duke thënë se trupin e ka shpërbërë me acid dhe e ka murosur. 45-vjeçari me shtetësi italiane u arrestua pasditen e së mërkurës së kaluar në Torremolino, disa orë pasi u gjet trupi i pajetë i ish-partneres së tij Paula, e cila kishte në trup disa plagë thike.

Sibora Gagani u zhduk në Torremolino 9 vite më parë, ku Romeo tha se pas një debati ajo ishte larguar nga shtëpia pa marrë asnjë send personal. Në atë kohë, Sibora ishte 22-vjeçe dhe punonte si kamariere në Costa del Sol të Spanjës.

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

Nuk do besoni me kë e krahason Olti Curri, Kiarën dhe Luizin (Foto)

Kiara dhe Luiz padyshim janë nga ermat që keni...

Diola Dosti dhe Xhonatani kapen mat, Ronaldo i nxjerr zbuluar: Del fotoja…

Diola dhe Xhonatani gjatë qëndrimit të tyre në shtëpinë...

‘Me apo pa…’, Luana provokon me duar afër zo…

Prezantuesja dhe këngëtarja shqiptare, Luana Vjollca po punon pa...

“Si ta nxorri goja mor Ermal…”, deklarata e turpshme për Luizin po çmend rrjetin

Ermal Mamaqi, i ftuar në TopAlbania Radio, ka bërë...