Lidhja shpirtërore me pëllumbat/ Paolo Kaceri prej shumë vitesh kujdeset për to

Ai është i dashuruar me pëllumbat dhe pasionin për t’u kujdesur për to e ka të trashëguar nga babai. Paolo Kaceri, infermier në profesion dhe njëkohësisht kreu i Sindikatës së Shëndetësisë Shkodër veçon faktin se në familjen e tij kultivojnë pëllumbat prej 70 vitesh.

Paolo mban rreth 80 pëllumba të racës së Shkodrës dhe përkujdeset çdo ditë për to ndoshta edhe duke sakrifikuar pushimet e tij pasi e shikon të pamundur qëndrimin larg tyre.Me krenari ai tregon për cilësinë që karakterizojnë pëllumbat që mban.

Megjithatë si çdo gjë e bukur edhe ky pasion i Paolos ka sfidat e veta.Përtej vështirësive Paolo, kujdesin për pëllumbat po ja ushqen edhe birit të tij duke vazhduar të ruajë traditën e familjes.

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

ZJARR NE SHKODER, TYMI PUSHTON QYTETIN..

Tymi ka pushtuar gati gjithe qytetin e Shkodres. Flaket...

RAME LAHEJ DHE ALESSANDRO SAFINA KONCERT NË SHIROKË

Në pikën turistike të Shirokës, zëri brilant i tenorit...

Ata që po rithurin indet e një vendi të vuajtur

Herë pas herë duhet të kthejmë kokën dhe të...