Fluks turistësh në Shkodër/ Turistët preferojnë zonat malore dhe monumentet e kulturës në qytet

Ky sezon turistik ne Shkoder prite te jete me i mire se vitin e kaluar.
Ne rruget e qytetit verehet se numri I turisteve kryesisht te huaj eshte rritur ndjeshem.
Ndersa per mikrofonin e rtsh shkodra ato shprehen te impresionuar me qytetin e shkodres dhe pikat turistike te saj. Edhe pse sezoni ende nuk ka nisur plotësisht, vihet re një rritje e numrit të turistëve javorë dhe ditorë, shprehet Marsida Tafilica specialiste e zyres se informacionit turistik ne shkoder. Tafilica thekson se turistet preferojnë zonat malore dhe monumentet e kulturës në qytet.Shkodra vazhdon të jetë një nga qytetet i cili po thith numrin më të lartë të pushuesve vendas apo të huaj, gjatë viteve të fundit ku pikat kryesore me te frekuentuar mbeten ato malore

Ishte “armikja e përbetuar” në BBV, Luizi habit me veprimin e fundit ndaj Dea Mishel

Luiz Ejlli dhe Dea Mishel, ishin dy ndër banorët më të komentuar gjatë qëndrimit në shtëpinë e Big Brother VIP. Gjatë spektaklit dy ish-finalistët kanë...

Agron LLakaj jep lajmin e hidhur. Humb njeriun me te shtrenjtë

Aktori i madh i humorit Agron LLakaj ka humbur nje nga prinderit e tij. Ai sot ka humbur babain e tij. Ai ka thene se:“Ahh...

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

Si t’i keni rrobat e bardha pa pasur nevojë të përdorin zbardhues ose klor

Rrobat e bardha kanë tendencë për t’u njollosur shumë...

Cifti shkoi me pushime ne Mykos por ve duart ne koke kur i vjen fatura

Nje cift shkoi me pushime në Mykonos ne Greqi...

Agron LLakaj jep lajmin e hidhur. Humb njeriun me te shtrenjtë

Aktori i madh i humorit Agron LLakaj ka humbur...