Fluks turistësh në Shkodër/ Turistët preferojnë zonat malore dhe monumentet e kulturës në qytet

Ky sezon turistik ne Shkoder prite te jete me i mire se vitin e kaluar.
Ne rruget e qytetit verehet se numri I turisteve kryesisht te huaj eshte rritur ndjeshem.
Ndersa per mikrofonin e rtsh shkodra ato shprehen te impresionuar me qytetin e shkodres dhe pikat turistike te saj. Edhe pse sezoni ende nuk ka nisur plotësisht, vihet re një rritje e numrit të turistëve javorë dhe ditorë, shprehet Marsida Tafilica specialiste e zyres se informacionit turistik ne shkoder. Tafilica thekson se turistet preferojnë zonat malore dhe monumentet e kulturës në qytet.Shkodra vazhdon të jetë një nga qytetet i cili po thith numrin më të lartë të pushuesve vendas apo të huaj, gjatë viteve të fundit ku pikat kryesore me te frekuentuar mbeten ato malore

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

Atraksionet e reja në Theth: Një verë plot adrenalinë dhe peizazhe magjike

Ky vit sjell një atraksion të ri dhe të...

NJË TJETËR ATRAKSION, SË SHPEJTI ZIP LINE NË THETH

Një risi që i shtohet Alpeve të Shqipërisë është...

Kalaja e Shkodrës, më shumë vizitorë se Butrinti

Viti i fundit rezultoi të jetë një periudhë shumë...