Tregtimi i peshkut jashtë kushteve higjeno-sanitare/ Gjekë Sokoli: Mungon bashkëpunimi me policinë bashkiake

Tregtimit i peshkut në kushte të papërshtatshme higjeno-sanitare ne tregjet kryesore te qytetit te shkodres si ne Rus dhe ne Zdrale vijon te jete nje problem shqetesues, pasi shitja e tij jashtë kushteve higjenike janë një burim sëmundjesh për konsumatorët.
Sipas drejtuesit te Autoritetit Kombetare te Ushqimit ne Shkoder Gjeke Sokoli tregtimi në rrugë është i kundraligjshme por mungesa e bashkpunimit me bashkine shkoder gjate ketyre viteve ka bere qe kjo problematike te mos marre zgjidhje . Sokoli shpreson qe me ndryshimin e drejtimit te bashksie shkoder bashkpunimi te jete me mire dhe ti jepet fund ketij fenomeni .Autoriteti kombetare I ushqimit ne shkoder kerkon nderhyrje edhe nga policia e bashkiake e shkoders qe tregtaret e pa licensuar dhe pa nipt te mos lejohen te ushtrojne aktivitetin e tyre ne keto tregje dhe ne trotuare pasi ne te kundert edhe kontrolli nga AKU behet i veshtire

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

Nuk do besoni me kë e krahason Olti Curri, Kiarën dhe Luizin (Foto)

Kiara dhe Luiz padyshim janë nga ermat që keni...

Diola Dosti dhe Xhonatani kapen mat, Ronaldo i nxjerr zbuluar: Del fotoja…

Diola dhe Xhonatani gjatë qëndrimit të tyre në shtëpinë...

‘Me apo pa…’, Luana provokon me duar afër zo…

Prezantuesja dhe këngëtarja shqiptare, Luana Vjollca po punon pa...

“Si ta nxorri goja mor Ermal…”, deklarata e turpshme për Luizin po çmend rrjetin

Ermal Mamaqi, i ftuar në TopAlbania Radio, ka bërë...