PS dhe opozita bashkojnë votat në Komision, rriten pagat e deputetëve dhe ministrave

Është mbledhur këtë të martë Komisioni Parlamentar i Ekonomisë, ku është diskutuar për projektligjin e rritjes së pagave.

Projektligji i sjellë nga qeveria nxiti debat tek komisioni, pasi deputetët kërkojnë rritje pagës së tyre.

Pas debateve dhe replikave opozita dhe mazhoranca miratuan projektligjin për rritjen e pagave.

Ndërkohë që pro u votua edhe për propozimin e opozitës që nga rritja e pagave të preken edhe deputetët dhe ministrat.

Po afrohet dita! Zbulohet data e dasmës së Arbanës dhe Eduartit

Arbana Osmani dhe Eduart Grishaj do të martohen në datën 17 qershor. Burime për Vip Magazine, bëjnë të ditur se ceremonia që do të...

Me flokët me balluke, zbulohet motra “binjake” e Bora Zemanit (Foto)

Thonë që shoqet e ngushta marrin hije me njëra-tjetrën, por Bora Zemani dhe Semi Jaupaj janë bërë binjake fare. Ky model me baluke që Bora...

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

Ndryshime të bujshme në televizion, ‘Klanifornia’ largohet nga Tv Klan, Julian Deda njofton se…

Nga sezoni i ardhshëm televiziv spektaklin e humorit “Klanifornia”...

Rriten duke i bërtitur prindërit, ja pasojat negative që mbeten te këta fëmijë

Shumë prindër përdorin të bërtiturat si një metodë disiplinore...

Po afrohet dita! Zbulohet data e dasmës së Arbanës dhe Eduartit

Arbana Osmani dhe Eduart Grishaj do të martohen në...