‘Kërcet’ grushti në Kishën e Laçit, sulmohet rëndë roja objekti

Një incident është regjistruar ditën e sotme në vendin e shenjtë të Kishës së Laçit. Mësohet se rojet private të objekti kulti janë konfliktuar fizikisht me shitësit ambulantë.

Raportohet se pas konfliktit ka mbetur i lënduar një nga rojet, teksa shkaku i ngjarjes dyshohet të ketë qenë tentativa e rojeve private për të nxjerrë shitësit ambulantë jashtë territorit të Kishës.

Në lidhje me këtë çështje, shefi i sigurisë së objektit ka bërë një denoncim, ku mes të tjerash shkruan: “Shitja në territorin e Kishës është e paligjshme. Të ndërhyjë policia për të larguar ambulantët”.

Rriten duke i bërtitur prindërit, ja pasojat negative që mbeten te këta fëmijë

Shumë prindër përdorin të bërtiturat si një metodë disiplinore kur janë të zemëruar me fëmijën e tyre ose të frustruar me sjelljen e fëmijës...

DËMOHEN NDRIÇUESIT ELEKTRIK NË “GJUHADOL”

Dëmtimi I ndriçuesve në zonën muzeale të “Gjuhadolit” është një nga fenomenet që qytetaret përballen shpesh së fundmi. Dëmtimi kryesisht ndodhë gjatë natës ku...

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

Ndryshime të bujshme në televizion, ‘Klanifornia’ largohet nga Tv Klan, Julian Deda njofton se…

Nga sezoni i ardhshëm televiziv spektaklin e humorit “Klanifornia”...

Rriten duke i bërtitur prindërit, ja pasojat negative që mbeten te këta fëmijë

Shumë prindër përdorin të bërtiturat si një metodë disiplinore...

Po afrohet dita! Zbulohet data e dasmës së Arbanës dhe Eduartit

Arbana Osmani dhe Eduart Grishaj do të martohen në...