Babai shqiptar që i mori jetën vajzës se tij, nuk njihet më pas kaq kohësh në burg (Foto)

Kanë kaluar 4 vite nga 22 korriku i vitit 2019 kur 49 vjeçari shqiptar Petrit Lekaj do të v r iste me thi kë të bijën e tij Sabrina vetëm 20 vjeç dhe më pas do të ten tonte të vetëvr itej.

Kjo foto familjare u realizua vetëm 2 vjet para se të ndodhte ngjarja e rë ndë. Ata ishin mbledhur për të festuar 18 vjetorin e Sabrinës. Ndërsa kjo foto u realizua të mërkurën, ku Petrit Lekaj doli para gjykatës Supreme të Australisë së Jugut.

Transformimi i tij është i dukshëm aq sa është gati e pamundur për ta njohur. 49-vjeçari mbetet në parab u rgim dhe do të dë nohet me bu rgim të përjetshëm. Por ai do të mësojë të martën e ardhshme kur do të ketë të drejtën e l irimit me kusht. Nine News publikoi dje një video incizim nga rrëfimi i tij gja kft ohtë në polici.

Në intervistën policore të publikuar nga gjykatësi, Petrit Lekaj përshkruan go ditjen me thi kë dhe mby tjen e vajzës së tij Sabrina ndërsa zbulon edhe ke qardhjen e tij të thellë. Rrëfimi është regjistruar në një institucion të shëndetit të shëndetit me ndor, ku ai u mbajt disa muaj pas vr asjes së së bijës. Lekaj e pranon hapur që i ka god.itur me th ikë vajzës tetë herë.

“E nisa me go ditjen e parë. Isha ulur në vendin e parë, të shoferit. Vazhdova ta go disja me thi kë… ajo reagonte me shqe lma, duke go ditur derën dhe dritaren e makinës. Pastaj kalova në sediljet e pasme të makinës dhe bëra pjesën tjetër. Unë vetëm vazhdova të go ditja me thi kë … ajo ishte duke shke lmuar, duke shke lmuar derën dhe dritaren. “Pasi ajo nuk mund të lëvizte, unë go dita me thi kë veten, pse e go dita me thi kë atë, pse e bëra atë gjë.”

Sulmi po ndodhte në makinën e saj pranë shtëpisë së tyre Kidman Park, në periferi të Adelaide, në korrik të vitit të kaluar.

“Synimi im, qëllimi im ishte ta fr ikësoja atë. “Diçka u fut në mua, nuk e di se nuk mund të shpjegoj diçka të keqe. “Unë kurrë nuk kam menduar për të, thjesht u përpoq ta fr ikësoja atë”. Në videon e publikuar në 9News vonë vonë, pendimi i tij ishte i qartë. “Eshtë e padiskutueshme të mendosh se çfarë bëra, e bëra atë … Uroj që të mos isha këtu,” shtoi ai.

Hetuesit thanë se për ironi Petrit Lekaj që u tër bua me stilin e jetesës së vajzës, e cila shkonte nëpër festa dhe merrte dr ogë, ishte dë nuar për tr afik her oinë në moshën 20 vjeçare, në vitin 1994. Më pas në 2007 dhe 2009 për kan.abis.

Por gj ykatës iu tha se Lekaj kur ishte 20 vjeç kishte mbrojtur mikun e tij, pasi ishte ai që bënte trafik heroine.

Së fundmi familja Lekaj jetonte në një lagje të pasur dhe dukej se e kishte vënë jetën në vijë ekonomikisht, vetë Petriti merrej me zhvillim pronash.

 

 

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME