HYRJA E QYTETIT TË SHKODRËS ME PARMAKË TË SHKATËRRUAR

Dëmtimi I parmakëve mbrojtës në rrethrrotullimin në hyrje të qytetit të Shkodrës është kthyer në një rrezik serioz për qytetarët ky hera herës këta të fundit kalojnë edhe anës rrugës. Shkodranët shprehen se duhet me patjetër të merren masa në restaurimin e tyre pasi kjo I jep edhe hyrjes së qytetit të Shkodrës një pamje aspak të këndshme.

E problematikat nuk mbarojnë këtu pasi përveç parmakëve të dëmtuara janë vënde vënde edhe sinjalistika apo ndriçimi. By Passi I Shkodrës u soll si një investim madhor por siç mund të kuptohet qartë problematikat dhe mangësitë janë të shumta. Ndiçimi rrugor dhe qarkullimi tej normave të lejuara të automjeteve kanë bërë që ky investim të pësojë dëmtime të shumta që për fat të keq akoma nuk po merren masa për restaurimin e tyre.

 

Zbardhet misteri i lëndës blu që u hodh nga helikopteri në vendin tonë dhe qb merakosi qytetarët…

Pasditen e sotme në zonën e Freskut në Tiranë, banorët e zonës u alarmuan pasi një helikopter po hidhte një lëndë në ngjyrë blu...

KRERËT E FESË TAKIM NË SHKODËR: POLITIKA TË MËSOJË PREJ NESH

Krerët e Komuniteteve fetare të Shqipërisë zhvilluan një vizitë në katedralen e Shkodrës pas një ftese të arqipeshkëvit të Shkodrës Angelo Massafra për një...

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

Si t’i keni rrobat e bardha pa pasur nevojë të përdorin zbardhues ose klor

Rrobat e bardha kanë tendencë për t’u njollosur shumë...

Cifti shkoi me pushime ne Mykos por ve duart ne koke kur i vjen fatura

Nje cift shkoi me pushime në Mykonos ne Greqi...

Agron LLakaj jep lajmin e hidhur. Humb njeriun me te shtrenjtë

Aktori i madh i humorit Agron LLakaj ka humbur...