“E di ti që marrin 500 mijë lekë?”/ Artan Hoxha zbulon bisedën e fundit me policët: Aman thuaj ndonjë fjalë të na i heqin…

Gazetari Artan Hoxha dhe Sokol Bregu kane bërë një analizë të rrethanave të vrasjes së ditës së djeshme në Kavajë, ku mbeti pa jetë 47-vjeçari Arjan Gosa. Hoxha tregon bisedat qe ka pasur me Policet e shtetit.

“Tani fillojnë temperaturat e nxehta ato jelekët, thonë aman thuaj ndonjë fjalë të na i heqin”, ka thënë ndër të tjera gazetari Artan Hoxha.

Sokol Bregu: A e ka dëshirën ai inspektori i zonës për ta bërë punën? Parandalimi është edhe pak me dëshirë, është nuhatje e dëshirë të mos kesh në zonën tënde probleme. Sepse po të ekzistonte hierarkia me zonë, se ti do të merrje një rol më të mirë e do të ngriheshe në detyrë, duke parë statistikat çdo njeri do të punonte për parandalim.

Duke e parë që nuk bën kështu të punosh sa të duash ekziston vetëm emërimi direkt.

Hoxha: Hierarkia dhe merita. Policët e kanë rrogën 500 mijë lekë të vjetra. Nëse vazhdojmë ta lëmë policinë e shtetit institucionin më të keq paguar, ndodhi tërmeti ata çuan, ndodh përmbytjeje ata çojnë, bllokohen rrugët nga bora ata çojnë, ata kanë këpucë kartoni. Tani fillojnë temperaturat e nxehta ato jelekët, thonë aman thuaj ndonjë fjalë të na i heqin. Kur e çon me pushkë druri në betejë mos prit të kesh rezultate.

“Po më shkatërron jetën”! Prapaskenat, si u arrestua komandanti hajdut?

Brenda pak orëve pas publikimit të lajmit është arrestuar efektivi i rendit në Shkodër, Shkëlzen Gjonaj, i cili dhunoi brenda një lokali një të...

SKANDAL/ Komandanti i policisë vjedh dhe RREH te rinjte per qefin e tij! Kjo eshte policia qe duam?

Fiks Fare denoncoi veprimet arbitrare të një inspektori policie në Shkodër, i cili i kontrollon portofolin një qytetari dhe një tjetër e rreh! Në redaksinë...

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

“Ma hoqën fëmijën nga gjiri”, e reja tregon torturat në shtëpinë e burrit

Marigona Buja 32 vjeçarja do të tregojë historinë e...

Meterologia Lajda Porja zbulon surprizat e motit, ja çfarë pritet të ndodhë me temperaturat

Fundjava pritet që të sjellë kushte të qëndrueshme atmosferike...

Mrekulli! Ky është liqeni në Shqipëri që ju rinon për 3 ditë dhe ju shëron nga sëmundjet

Bëhet nami në liqenin e “çudirave” në Lenie të...